طی یک عمل جراحی حساس ۱۱ ساعته در بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان جان یک مادر و نوزاد از مرگ حتمی نجات یافت

عصر مسجدسلیمان // طی یک عمل جراحی حساس ۱۱ ساعته جان یک مادر و نوزادش از مرگ حتمی نجات یافت. به گزارش پایگاه خبری عصر مسجدسلیمان، دکتر یاسر جلیلی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان با اعلام این خبر افزود: این ع ...

عصر مسجدسلیمان // طی یک عمل جراحی حساس ۱۱ ساعته جان یک مادر و نوزادش از مرگ حتمی نجات یافت.

به گزارش پایگاه خبری عصر مسجدسلیمان، دکتر یاسر جلیلی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان با اعلام این خبر افزود: این عمل جراحی در بیمارستان ۲۲ بهمن مسجدسلیمان و با حضور جراحان، اورولوژیست و اساتید زنان که از اهواز جهت کمک به پزشکان مسجدسلیمان آمدند انجام شد.

دکتر جلیلی در تشریح این خبر افزود: یک خانم ۳۷ ساله که بارداری چهارم را تجربه می کرد با چسبندگی شدید جفت به رحم و مثانه و بسیار پر خطر به دنبال خونریزی شدید به صورت اورژانسی حدود ساعت ۶ صبح تحت عمل سزارین و سپس برداشتن رحم قرار گرفت که به علت چسبندگی جفت به مثانه و خونریزی شدید به شوک فرو رفت که خوشبختانه توسط تیم زنان، بیهوشی و جراحی و با همکاری اساتید زنان دانشگاه اهواز که بطور اورژانسی وارد عمل شدند و تا ساعت ۱۷نیز به طول انجامید  به لطف خدا و تلاش تیم پزشکی و کادر اتاق عمل این مادر و نوزاد نجات یافتند.

دکتر جلیلی گفت: این عمل بسیار سنگین و پر خطر بوده و در مراکز سطح ۳ و مراکز استان قابل انجام است که به دلیل اورژانسی بودن بیمار در مسجدسلیمان انجام شد. وی ادامه داد: این مادر از شهروندان اندیکایی و فاقد بیماری زمینه ای بود که به علت سزارین مکرر، چسبندگی جفت به رحم و مثانه با مشکلات حاد مواجه گردید. حال عمومی مادر و فرزند خوب گزارش شده است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان در پایان سخنان خود از پرسنل بیمارستان ۲۲ بهمن که در سه شیفت متوالی شب، صبح و عصر حضور فعال و بدون استراحت داشتند، همچنین تیم متخصص و جراح زنان دکتر زروان جلیلی، دکتر نهال ناصحی، دکتر آیلین فردی پور، دکتر سمیه فرهادی، دکتر نجمه شیامی زاده، و دکتر حسنی متخصص بی هوشی، دکتر شاهمیرزایی متخصص اورولوژی، دکتر معقولی متخصص جراحی و کلیه کادر فعال اتاق عمل بیمارستان و آزمایشگاه تشکر و قدردانی نمود.