شهرداری لالی از پتروشیمی زیلائی حق آلایندگی دریافت می‌کند

عصر مسجدسلیمان // شهردار لالی گفت: با پیگیری‌های شهرداری لالی از پتروشیمی، این شهرداری حق آلایندگی دریافت می‌کند. به گزارش پایگاه خبری عصر مسجدسلیمان احسان فرامرزی اظهار کرد: بر اساس رأی دیوان عدالت اداری، پتروشیمی‌ها و ...

عصر مسجدسلیمان // شهردار لالی گفت: با پیگیری‌های شهرداری لالی از پتروشیمی، این شهرداری حق آلایندگی دریافت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری عصر مسجدسلیمان احسان فرامرزی اظهار کرد: بر اساس رأی دیوان عدالت اداری، پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها ملزم به پرداخت یک درصد از سهم فروش خود به عنوان عوارض حق آلایندگی هستند؛ بر همین اساس شهرداری لالی طی نامه‌نگاری با معاونت عمرانی استانداری خوزستان خواستار بررسی مجدد محدوده آلایندگی و تغییر ضرایب محاسبه ارزش افزوده حاصل از فروش محصولات نفتی شد.

وی افزود: حکم صادر شده و الزام صنایع به پرداخت حق آلایندگی سرآغازی برای رفع مشکلات شهر لالی است؛ وی ادامه داد: قرار است طی روزهای آینده، نشستی میان مسئولان جدید پتروشیمی زیلائی و شهرداری لالی برگزار و در خصوص میزان و نحوه پرداخت حق آلایندگی صحبت شود.

شهردار لالی خاطرنشان کرد: صنایع آلاینده و نزدیک به شهر مانند پتروشیمی، شرکت نفت مسجدسلیمان و شرکت جهان‌پارس می‌توانند با همکاری شهرداری‌ها فصل جدیدی را در خدمت‌رسانی به شهروندان آغاز کنند.