در سالهای ۹۶ و۹۷ بیش از ۱۳ میلیارد تومان اعتبار صرف پروژه های عمرانی ورزش مسجدسلیمان شده است

عصر مسجدسلیمان // رئیس اداره ورزش و جوانان مسجدسلیمان از اختصاص بیش از ۱۳ میلیارد تومان اعتبار جهت اجرای پروژه های عمرانی ورزش مسجدسلیمان طی سالهای ۹۶ و ۹۷ خبر داد. به گزارش پایگاه خبری عصر مسجدسلیمان امیدوار جمالپور رئی ...

عصر مسجدسلیمان // رئیس اداره ورزش و جوانان مسجدسلیمان از اختصاص بیش از ۱۳ میلیارد تومان اعتبار جهت اجرای پروژه های عمرانی ورزش مسجدسلیمان طی سالهای ۹۶ و ۹۷ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری عصر مسجدسلیمان امیدوار جمالپور رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مسجدسلیمان با اعلام این خبر اظهار داشت : در شهریور ماه سال ۹۶ توفیق شد تا بعنوان خادم ورزش مسجدسلیمان در سمت رئیس اداره ورزش و جوانان این شهرستان منصوب شوم.

وی افزود : مهمترین دغدغه جامعه ورزشکار در ابتدای مسئولیت بنده وضعیت نگران کننده زیرساخت های ورزشی شهرستان بود که پس از جمع بندی، نیازمندی ها و مشکلات زیرساختی شهرستان به نماینده مجلس، فرماندار و اداره کل ورزش و جوانان انعکاس داده شد که به لطف خدا پس از آن اعتبارات خوبی در سال های بعد به ورزش مسجدسلیمان تزریق شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان افزود : با اعتباراتی که از ابتدای سال ۹۶ تا پایان سال ۹۷ در قالب تعمیر و تجهیز اماکن ورزشی به حوزه ورزش مسجدسلیمان اختصاص داده شد که خوشبختانه توانستیم ۹ سالن ورزشی شامل : سالن وزنه برداری ، کشتی، رزمی، بوکس، سالن تختی، شهید پوپ ، شهید بهزادی نیا، شهید قنبری و سالن تمرینی مرادآباد را احداث ،تعمیر و بازسازی نماییم.

جمالپور ادامه داد : علاوه بر تعمیر و تکمیل سالن های ورزشی ، بازسازی ساختمان اداره، خرید ۶۵ دستگاه وسایل سرمایشی جهت نصب در اماکن ورزشی ، خرید تجهیزات خوابگاه ورزشکاران، احداث استخر هوانیروز و اخذ اعتبار جهت تکمیل استخر آموزش و پرورش از اقدامات دیگر اداره ورزش و جوانان مسجدسلیمان بوده است که با اضافه شدن این دو استخر، سرانه ورزش آبی شهرستان به حد استاندارد خواهد رسید.

این مقام مسئول تصریح کرد : یکی از اقدامات قابل توجه اداره ورزش و جوانان اخذ اعتبار جهت احداث ۸ قطعه زمین چمن مصنوعی در سطح شهرستان و روستاهای اطراف بوده است که تاکنون ۲ زمین چمن واقع در شهر گلگیر و مسجدسلیمان به بهره برداری رسیده است ضمن اینکه ۴ قطعه زمین دیگر به پیشرفت فیزیکی ۸۰٪ رسیده اند و عملیات اجرایی ۲ زمین باقیمانده نیز آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد : در سال ۹۵ اعتبار اداره ورزش و جوانان از تمام ردیف های عمرانی ۲۵۰ میلیون تومان بوده است در حالی که در سالهای ۹۶ و۹۷ بیش از ۱۳ میلیارد تومان اعتبار صرف پروژه های عمرانی ورزش شهرستان مسجدسلیمان شده است که در نوع خود بی نظیر و بی سابقه می‌باشد ، نقش نماینده شهرستان در اخذ این اعتبارات برجسته و بی بدیل بوده است که جا دارد از زحمات بی شائبه مهندس ظاهری نماینده پرتلاش مردم شریف مسجدسلیمان در مجلس شورای اسلامی ، مدیرکل ورزش و جوانان و فرماندار وقت شهرستان (مهندس قنبری) تشکر و قدردانی نمایم.

وی افزود : در بحث اعتبارات جاری نیز با رایزنی های متعدد نماینده محترم در سطح وزارت شاهد افزایش اعتبارات بوده ایم به طوری که مجموع اعتبارات جاری اخذ شده در سالهای ۹۶ و ۹۷ بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان بوده است در حالی که در سال ۹۵ ، تنها ۹ میلیون تومان بودجه جاری به حوزه ورزش مسجدسلیمان تزریق شده بود، البته در سال ۹۸ تاکنون اعتباری دریافت نشده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان مسجدسلیمان تصریح کرد : یکی از دغدغه های مهم حال حاضر هیئت های ورزشی شهرستان اعتبارات جاری است که از مدیرکل ورزش و جوانان استان انتظار میرود نسبت به رفع این مشکل تدابیر لازم را اتخاذ نماید‌

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۲ هیئت فعال ورزشی در شهرستان وجود دارند افزود : در اواخر سال ۹۵ تعداد ورزشکاران سازمان یافته شهرستان ۸۵۰۰ نفر بوده است که این آمار در اواخر سال ۹۷ به بیش ۱۰ هزار ورزشکار رسیده است که قطعا با توسعه اماکن ورزشی این آمار افزایش خواهد یافت.

جمالپور با اشاره به قهرمانی متعدد ورزشکاران مسجدسلیمان در سطوح مختلف بیان داشت : در ورزش های کشتی، وزنه برداری، شنا، گلف و دیگر رشته ها ورزشکاران شهرستان صاحب عناوین متعددی شدند همچنین هم اکنون تیم های مختلف شهرستان در ۱۱ رده سنی در لیگ های مختف استان حضور دارند.

وی در خاتمه گفت : یکی از اقدامات و تدابیر ارزشمند نماینده محترم، مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز ، مجموعه شهرداری و اعضا شورای شهر در ۲سال اخیر، تامین وسایل ایاب و ذهاب ورزشکاران شهرستان بوده است که در این خصوص بالغ بر ۲۵۰ سرویس جهت اعزام ورزشکاران به مسابقات استانی و کشوری در اختیار اداره ورزش و جوانان و هیئت های ورزشی قرار گرفت.