جلسه شورای اداری شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد

عصرمسجدسلیمان // جلسه شورای اداری شهرستان مسجدسلیمان روز سه شنبه مورخ ۹۸/۸/۱۴ در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری عصرمسجدسلیمان حجت الاسلام والمسلمین حیدر حجتی نیا سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان ضمن گرا ...

عصرمسجدسلیمان // جلسه شورای اداری شهرستان مسجدسلیمان روز سه شنبه مورخ ۹۸/۸/۱۴ در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری عصرمسجدسلیمان حجت الاسلام والمسلمین حیدر حجتی نیا سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان ضمن گرامیداشت ۱۳ آبان اظهار داشت : در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار داریم ، همه دستگاه ها باید فضای مناسب را جهت برگزاری هرچه بهتر این انتخابات مهیا کنند تایک امنیت و آرامش پایداری در سطح شهرستان به وجود آید.

وی ادامه داد : یکی از کارهای قابل توجه و مهم که در چند روز گذشته توسط شورای تامین شهرستان انجام شد حل مشکلات معوقات مالی و بیمه پتروشیمی مسجدسلیمان بوده است این موضوع طی چندین جلسه شورای تامین شهرستان پیگیری شد و نقش ریاست محترم دادگستری، دادستان ، سپاه، نیرو انتظامی و هوانیروز در این قضیه بسیار چشمگیر وقابل توجه بود که با همت این نهادها بخش قابل توجهی از مشکل پتروشیمی‌ مسجدسلیمان حل شد واکنون حقوق پرسنل پتروشیمی و بیمه آنان به روز شده است و هیچ گونه مشکلی در این خصوص در پتروشیمی مسجدسلیمان وجود ندارد.

حجتی نیا تصریح کرد: قطعا این پیگیری ها توسط شورای تامین درمورد سایرمشکلات شهرستان ازجمله معضلات کارخانه سیمان و شهرداری ادامه خواهد داشت.

نماینده عالی دولت در شهرستان مسجدسلیمان با اشاره به تلاش ویژه برخی مدیران افزود : انتظار میرود سایر مدیران شهرستان نیز تلاش و اهتمام بیشتری جهت رفع مشکلات مردم را داشته باشند چرا که امسال در شهرستان هم زلزله ای بزرگ به وقوع پیوسته است که خسارات بسیاری را به بار آورده است و از طرفی هم سال انتخابات مجلس است و همه مدیران می بایست نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته باشند لذا خواسته ما از مدیران این است که به موضوع فوق و خصوصا بحث بازسازی شهرستان توجه ویژه ای داشته باشند.

در ادامه جلسه پیمان چعباوی رئیس دادگستری مسجدسلیمان بیان داشت : بنا بر وظیفه ذاتی که دادگستری در برابر نظارت بر حسن جریان انتخابات دارد ، ستاد پیشگیری از تخلفات انتخابات طی بخشنامه واصل شده از طرف رئیس قوه قضاییه تشکیل شده است ، همچنین اعضای این ستاد هم مشخص شدند که باتوجه به اینکه زمان زیادی تا انتخابات داریم جلسات هماهنگی این ستاد هر دو هفته یا سه هفته یک بار برگزار می شود.

وی افزود : در این ستاد اخبار و گزارشات از طریق نیروی انتظامی، اطلاعات سپاه ، اداره اطلاعات و اشخاص مختلف واصل می شوند و این ستاد هنگام بروز تخلفات قبل از اجرای انتخابات، حین انتخابات و یا بعد از اجرای انتخابات بعنوان عنصری پیشگیرانه و بازدارنده به تخلفات انتخاباتی رسیدگی می کند ضمن اینکه در کنار این ستاد شعب تخصصی در دادسرا و دادگاه تشکیل می شود که گزارشات واصله از سوی نهادهای امنیتی وانتظامی اطلاعات از طریق این ستاد به شعب تخصصی وارد می شود ودرشعبه رسیدگی های لازم به تخلف انجام میشود.

وی تصریح کرد : ستاد نامبرده جهت حفظ سلامت انتخابات خصوصا عدم استفاده از امکانات دولتی دراجرای تبلیغات انتخاباتی از اهمیت بالایی برخوردار است، در انتخابات گذشته شاهد بودیم در بیشتر از شهرهای استان پرونده های زیادی برای مسئولین ادارات به علت استفاده از امکانات دولتی در حین انتخابات تشکیل شد واحکامی در این خصوص صادر شد.

رئیس دادگستری مسجدسلیمان اضافه کرد : ستاد پیشگیری از تخلفات جهت پیشگیری از این گونه فعالیت ها از قبل به کلیه ادارات خدمات رسان اعلام میکند که امکانات خود را جهت استفاده یا تبلیغات انتخابات قرارندهند.

وی در خصوص اعضای ستاد بیان داشت : مجموعه ستاد پیشگیری از تخلفات انتخابات شامل نمایندگان شورای نگهبان ، نماینده وزارت کشور ، وزارت اطلاعات،نیروی انتظامی، سازمان اطلاعات سپاه و صداوسیما می شود، حضور افراد دیگر در جلسات طبق تشخیص وصلاح اعضا ستاد است.

این مقام مسئول افزود : با استفاده از شماره پیامکی که در سطح شهرستان منتشر می شود مردم میتوانند هرگونه تخلفات را به ستاد اطلاع دهند.

رئیس دادگستری مسجدسلیمان تشریح کرد : اختلافات میان ادارات از دیگر موضوعات قابل ذکر میباشد زیرا برخی موارد اختلافاتی میان دو اداره از جمله اختلافات مالی، ملکی و… پیش می آید که در این رابطه قانون پیش بینی کرده که ابتدا این اختلافات در فرمانداری ها و یا استانداری ها حل وفصل شوند زیرا طرح دعوا در دادسرا بار مالی برای ادارات دارد و موجب پرداخت هزینه دادرسی میگردد لذا انتظار میرود این اختلافات در مرحله اول در فرمانداری ها حل و فصل شوند واگر موجب به حل و فصل نشد از طریق دادگستری دنبال شوند.

مهندس عمادی رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده مسجدسلیمان ضمن تشکر و قدرانی از مسئولین محلی و نماینده شهرستان که در امر بازسازی مسجدسلیمان تلاش نمودند ، بیان داشت : تا به امروز ۱۵ هزار واحد مسکونی که در زلزله تیرماه ۹۸ آسیب دیدند ارزیابی شده و ۱۳هزار و سیصد واحد ثبت سامانه گردید.

وی افزود: آمار واحدهای تعمیری ۱۰ هزار و پانصد مورد می باشد که انتظار میرود این به ۱۲ هزار واحد برسد ۱۳۰۰ واحد احداثی نیز ثبت سامانه شد.

عمادی گفت: مشکلی که در گذشته در مسجدسلیمان بود بافت فرسوده محلات و فضای ساختمانی می باشد.که ان شالله با همکاری مسئولین شهری بتوانیم تاسال ۱۴۰۰ طی سه سال ۱۱ هزار واحد ساختمانی بازسازی شود و در این مسیر از مسئولین بانکها درخواست همکاری بیشتر در هر چه سریعتر پرداخت کردن تسهیلات را داریم .