تعامل پليس و اصناف بهترين روش برقراري نظم و امنيت در فضاي توليد و کسب و کار است

عصر مسجدسلیمان // فرمانده انتظامي شهرستان مسجدسلیمان در جلسه اندیشه ورزی پليس و اصناف گفت: تعامل پليس و اصناف بهترين روش برقراري نظم و امنيت در فضاي توليد و کسب و کار است به گزارش پايگاه خبري عصر مسجدسلیمان ،سرهنگ کارآگا ...

عصر مسجدسلیمان // فرمانده انتظامي شهرستان مسجدسلیمان در جلسه اندیشه ورزی پليس و اصناف گفت: تعامل پليس و اصناف بهترين روش برقراري نظم و امنيت در فضاي توليد و کسب و کار است

به گزارش پايگاه خبري عصر مسجدسلیمان ،سرهنگ کارآگاه علی حسینی  افزود: درهر جامعه اي اگر امنيت نباشد کل فعاليت هاي اقتصادي و سرمايه گذاري دچار اختلال شده و هرج و مرج و بي نظمي در جامعه گسترش مي يابدلذا تعامل پليس و اصناف بهترين روش برقراري نظم و امنيت در فضاي توليد و کسب و کار است.
وي ادامه داد: توجه کردن به توصيه ها و هشدار هاي پليسي زمينه ساز پيشگيري و کنترل جرائم است در اين ميان مسئوليت مجامع امور صنفي و روساي اتحاديه ها کليدي و پر رنگ مي باشد تا در بسط و گسترش توصيه ها و هشدار هاي پليس در بين هريک از اعضاي صنوف وابسته به خود بهترين ياري رسان پليس باشند .
وي همچنين در بخشي ديگر از سخنان خود تصريح کرد: از جمله دلايل انجام سرقت مي تواند فقر، بيكاري، اعتياد ، مهاجرت ، حاشيه نشيني ، اختلافات طبقاتي جامعه( فقير و غني ) و بي توجهي و سهل انگاري باشد و اکثریت سرقت ها توسط افراد معتاد صورت می گیرد و انتظار داریم ، اصناف خیر جهت ساماندهی این قشر از جامعه و پیشگیری از وقوع انواع سرقت ها با پلیس همکاری و تعامل داشته باشند.
فرمانده انتظامي مسجدسلیمان همچنين نصب دوربين مدار بسته در واحدهاي صنفي را حائز اهميت دانست و بيان کرد: حفظ امنيت واحدهاي صنفي اهميت فراواني دارد و به همين سبب به اصناف پيشنهاد مي شود که نسبت به نصب دوربين مدار بسته در واحدهاي خود اقدام کنند. اين دوربين ها تمامي فعاليت هاي صورت گرفته در واحدهاي صنفي را کنترل و از طريق ارتباطات اينترنتي از هر نقطه اي قابل رصد هستند.
سرهنگ حسینی در ادامه خاطر نشان کرد: مشاركت و همدلي اصناف با پليس در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي يكي از اركان تأمين امنيت پايدار بوده و در صورت تقويت همكاري داوطلبانه و مستمر اصناف با پليس قطعاً مي توان شاهد تحكيم پايه هاي امنيت در جامعه بود.
گفتني است در اين نشست اعضاي صنوف مختلف و روساي پليس هاي تخصصي به بيان نقطه نظرات خود پرداختند و در خاتمه آقاي “داوودی ” رئيس اتاق اصناف مسجدسلیمان ضمن تقدير از عملكرد فرماندهي انتظامي شهرستان در پيشگيري از جرائم و برقراري امنيت اعلام كرد : اصناف آماده هرگونه همکاري بيشتر و مستمر با نيروي انتظامي در بحث امنيت مي باشند .