دیدار فرماندار مسجدسلیمان با کارکنان شبکه دامپزشکی شهرستان به مناسبت روز دامپزشکی

عصر مسجدسلیمان // حجت الاسلام والمسلمین حیدر حجتی نیا سرپرست فرمانداری و جمعی از مدیران به مناسبت روز دامپزشکی با حضور در شبکه دامپزشکی شهرستان با رئیس و کارکنان این مجموعه دیدار کرد. به گزارش پایگاه خبری عصر مسجدسلیمان ...

عصر مسجدسلیمان // حجت الاسلام والمسلمین حیدر حجتی نیا سرپرست فرمانداری و جمعی از مدیران به مناسبت روز دامپزشکی با حضور در شبکه دامپزشکی شهرستان با رئیس و کارکنان این مجموعه دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری عصر مسجدسلیمان حجت الاسلام والمسلمین حیدرحجتی نیا در این دیدار ضمن تبریک روز دامپزشکی اظهارداشت: فعالیت اداره دامپزشکی شهرستان در راستای خدمت صادقانه در جهت تامین سلامت جامعه قابل تحسین است زیرا در گذشته مشکلات زیادی در این حوزه داشتیم اما با تلاش شما هر روز شاهد برطرف شدن این مشکلات هستیم.

سرپرست فرمانداری به اهمیت جایگاه دامپزشکی اشاره کرد و گفت: شاید اگر دامپزشکی در کنار حوزه بهداشت و درمان قرار نگیرد شاهد بروز مشکلاتی در حوزه بهداشتی باشیم که شبکه بهداشت و درمان به تنهایی از عهده آن برنیایند.

وی با بیان اینکه بسیاری از مردم از وظایف دامپزشکی به صورت کلی آگاهی ندارند، اضافه کرد: در این حوزه نیازمند اطلاع رسانی و آگاهی بخشی هستیم.

سرپرست فرمانداری شهرستان مسجدسلیمان عملکرد این اداره را در حوزه تأمین سلامت گوشت قرمز و سفید بسیار مطلوب ارزیابی کرد.

وی بار دیگر از مجموعه دامپزشکی شهرستان مسجدسلیمان تقدیر کرد و گفت: مجموعه فرمانداری در کنار شما است و آرامشی را که در این حوزه شاهدیم مرهون تلاش پرسنل زحمتکش و پرتلاش دامپزشکی شهرستان میباشد.

حجتی نیا، رضایتمندی مردم از اقدامات اداره دامپزشکی شهرستان را نشانه عملکرد خوب این اداره دانست و از آنان تقدیر کرد.

وی با بیان اینکه بدون شک بنیان نهادن چهاردهم مهر ماه به عنوان روز دامپزشکی نشانه اهمیت و ضرورت تجلیل از مجموعه شبکه دامپزشکی و تاکیدی بر نقش موثر، مستمر و حساس آن در ارتقای سلامت و بهداشت عمومی است.

هوشنگ شرفی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نیز با ارائه گزارشی از عملکرد این شبکه گفت: شبکه دامپزشکی شهرستان در جهت تحقق شعار (دام سالم ، غذای سالم ، جامعه سالم) به صورت شبا نه روز مشغول به فعالیت است .

وی افزود: در سال جاری و در راستای تحقق شعار این سازمان در زمینه های مختلف مبارزه با بیماری های دامی و بیماری های مشترک انسان و دام این شبکه اقدام به واکسیناسیون دام های سبک و سنگین نموده است.

شرفی کنترل بیماری های دامی ، بیماری های مشترک میان دام و انسان و نظارت ها را سه محور و کار مهم این اداره دانست و ابراز داشت: در همین راستا در بحث مراقبت و کاهش بیماری های دامی به صورت هفتگی و ماهیانه واکسیناسیون که از مهمترین اقدامات این اداره میباشد جزء برنامه های مستمر این داره در حال اجرا میباشد .