جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه و چگونگی هم افزایی و استفاده از ظرفیت های صنعت نفت برگزار شد

عصر مسجدسلیمان // جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه و چگونگی هم افزایی و استفاده از ظرفیت های صنعت نفت برگزار شد به گزارش پایگاه خبری عصر مسجدسلیمان جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه با حضور دکتر علیرضا ورناص ...

عصر مسجدسلیمان // جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه و چگونگی هم افزایی و استفاده از ظرفیت های صنعت نفت برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری عصر مسجدسلیمان جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه با حضور دکتر علیرضا ورناصری، دکتر علیخانی معاون توسعه ای مناطق نفت خیز کشور، دکتر محمدی مدیرعامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب،ائمه جمعه،فرمانداران و مسئولین دفاتر چهار شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه ائمه جمعه، فرمانداران و مسئولین دفاتر دکتر علیرضا ورناصری در چهار شهرستان به بیان مسائل و مشکلات موجود پرداختند و خواهان توجه و نگاه ویژه وزارت نفت به شهرستان متبوع خود شدند.

در ادامه این جلسه پس از ارائه مشکلات و معضلات موجود از زبان مسئولین منطقه ، معاون توسعه ای مناطق نفت خیز کشور اظهار داشت: با توجه به حجم بالای مشکلات و خلاء های موجود، در سفر آینده مسئولین واحدهای مربوط به خدمات اجتماعی وزارت نفت ،جهت بررسی تخصصی معضلات منطقه حضور پیدا خواهند کرد.

علیخانی افزود : با توجه به نرخ بالای بیکاری در این منطقه تلاش مجموعه وزارت نفت بر این بوده که هیچگونه تعدیل نیرویی در این منطقه صورت نپذیرد.

در ادامه جلسه دکترمحمدی مدیرعامل مناطق نفت خیز جنوب بیان داشت : کمبود ها و نارسایی های موجود در شان مردم شریف این منطقه نیست.

محمدی متذکر شد : در پیشامد شرایط سخت موجود تحریم های بین المللی بی اثر نبوده است اما اعتقاد داریم که با اتکا بر ظرفیت و توانایی های موجود در منطقه می شود با ارائه برنامه های کوتاه مدت،میان مدت و بلند مدت از مشکلات گذر کرد.

در پایان این جلسه دکتر ورناصری یادآور شد : در طول ۱۱۰ سال گذشته مردم شریف این حوزه انتخابیه متواضعانه به کشور خدمت کرده اند و تا به امروز این حجم عظیم مشکلات را صبورانه تحمل کرده اند.

دکتر ورناصری ادامه داد : نگاه ویژه مجموعه وزارت نفت به مردم محروم این منطقه باید در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مجلس افزود: ۸۰٪ نفت و ۱۵٪ گاز کشور توسط مناطق نفت خیز جنوب تولید می شود اما سهم آن برای مردم حوزه انتخابیه بنده آمار بیکاری ۴۳٪ بوده است.

دکتر ورناصری با اشاره به پروژه جاده جریک بعنوان یکی از پروژه هایی که اجرا آن در حیطه اختیارات وزارت نفت بوده است اما نیمه کاره رها شده خواهان توجه ویژه به پروژه های نیمه تمام حوزه انتخابیه شد.

وی از تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان به عنوان امید و دلخوشی جوانان بختیاری یاد کرد و بر لزوم توجه ویژه جهت رفع مشکلات این تیم تاکید داشت.

در پایان دکتر ورناصری خاطر نشان کرد: در آینده نزدیک هیات بررسی مشکلات و معضلات موجود از جانب وزارت نفت به منطقه خواهد آمد.