اولین نشست خبری مدیرکل بنیاد مسکن مازندران در شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد

عصر مسجدسلیمان // اولین نشست خبری مدیرکل بنیاد مسکن مازندران در شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری عصر مسجدسلیمان در ابتدای این نشست مهندس محمد خانی نوذری مدیرکل بنیاد مسکن استان مازندران ضمن تبریک دهه مب ...

عصر مسجدسلیمان // اولین نشست خبری مدیرکل بنیاد مسکن مازندران در شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری عصر مسجدسلیمان در ابتدای این نشست مهندس محمد خانی نوذری مدیرکل بنیاد مسکن استان مازندران ضمن تبریک دهه مبارک فجر گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان یک نهاد خدمتگزار، در مواقع لزوم اقدامات جهادی خود را در نقاط مختلف کشور انجام می دهد و مسئولان نظام این توان را در این بنیاد دیده اند که در حوادث غیر مترقبه در اقصی نقاط کشور ورود و به بهترین نحو کار خود را به سرانجام برساند.

مهندس خانی نوذری در ارتباط با بازسازی مناطق زلزله زده در شهرستان مسجدسلیمان گفت: با هماهنگی به وجود آمده میان مسئولان استان، شهرستان و ستاد بازسازی همه تلاش ما این است سرعت کار را بالا ببریم.

وی ادامه داد: حدود یک ماه است که بنیاد مسکن مازندران به عنوان استان معین در شهرستان مستقر شده است و ادامه داد: طبق آمار تاکنون حدود ۵ هزار نفر تسهیلات بلاعوض خود را دریافت و ۷ هزار و پانصد نفر نیز به بانک های عامل معرفی شده اند. همچنین از ۱۱ هزار واحد ارزیابی شده برای ۸ هزار و ۴۰۰ واحد تشکیل پرونده شده است….

مدیرکل بنیاد مسکن استان مازندران افزود: تا امروز هفت هزار و سیصد واحد توسط ماموران بنیاد دستور کار خورده اند که امیدواریم تا پایان بهمن ماه کار همه کسانی که به ما رجوع و تسهیلات بانکی بلاعوض دریافت کرده اند را به اتمام برسانیم. وی زمان دریافت اعتبارات را حداکثر تا پایان اسفندماه اعلام کرد و گفت: متقاضیان تا پایان امسال فرصت دارند به بانک ها مراجعه نمایند…

وی در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با خانه های احداثی گفت: برای بخشی از خانه هایی که نیاز به جابجایی دارند زمینی به وسعت ۱۰ هکتار در (شهرک امام رضا) را در نظر گرفته ایم که ۵۳۰ خانه در آن جا احداث خواهد شد.

وی ادامه داد: تمامی مجوزات لازم در این ارتباط اخذ و اوایل اسفند کلنگ آغاز عملیات احداث بر زمین زده خواهد شد.

خانی در ارتباط با جزئیات این منازل گفت: این خانه ها به صورت دو طبقه و در هر طبقه دو واحد در نظر گرفته شده است که امیدواریم تا پایان سال ۹۹ این پروژه به اتمام برسد و این منازل به مردم تحویل داده شود.

ایشان ادامه دادند: با توجه به این که تعداد منازلی که باید جابجا شوند بیش از ۵۳۰ واحد می باشد قطعه زمین دیگری در ممنطقه تلخاب در نظر گرفته شده است که توسط مشاور تمامی اقدامات کارشناسی انجام و ۸۶ واحد نیز در این منطقه احداث خواهد شد زمان تقریبی پایان این پروژه نیز اسفند ۹۹ در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان مازندران در ارتباط با شهر گلگیر نیز گفت: حدود ۹۰ واحد احداثی مصوبه دولت در این منطقه بوده است که کارهای عملیاتی آن در حال انجام است که پیمانکار قول داده است واحدهایی که تا کنون موفق به اخذ پروانه شده اند را تا پایان امسال تحویل دهد….

وی در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از صبر و حوصله مردم گفت: به رغم همه مشکلاتی که وجود دارد تلاش خوبی در این خصوص از سوی تمامی دستگاه های شهرستان و استان در حال انجام است و همه تلاش ما این است در بازه زمانی تعریف شده مسائل مدیریت و به سرانجام برسند…